Jakie mamy prawa w trakcie wypadku samochodowego?

Październik 14, 2016

wypadek-samochodowy

Jak wiadomo czasem zdarza się tak, że uczestniczymy w wypadku samochodowym. Jeżeli jest on spowodowany z naszej winy, to oczywiście musimy ponieść odpowiednie konsekwencje. Jeżeli jednak wypadek nie został spowodowany z naszej winy to warto znać prawa jakie nam w takiej sytuacji przysługują.

Po wypadku samochodowym przysługuje odszkodowanie

Warto przede wszystkim wiedzieć o tym, że w momencie wystąpienia takiego wypadku przysługuje nam odszkodowanie w wysokości kosztów, jakie musimy ponieść na naprawę naszego samochodu. Oczywiście odszkodowanie takie jest wypłacalne przez firmę, jaka ubezpiecza sprawcę wypadku. Oprócz tego warto pamiętać o tym, że z pewnością nikt nie chce się przyznawać do tego, że wypadek został spowodowany z jego winy. Jeżeli osoby takie widzą szansę, to próbują przekonać nas, że wypadek został spowodowany z naszej a nie z ich winy. Ostatecznie więc rezygnujemy z egzekwowania swoich praw, ponieważ myślimy że ktoś tak naprawdę idzie nam na rękę. Dlatego też zanim wsiądziemy do samochodu warto zapoznać się dokładnie z przepisami ruchu drogowego i w momencie wystąpienia takiej sytuacji, od razu powinniśmy wzywać policję. Policja z pewnością zmusi sprawcę wypadku do wypłacenia nam odszkodowania. Nie warto wchodzić w dyskusję z takimi ludźmi, tylko od razu przystąpić do działania.

Po wypadku powinniśmy otrzymać samochód zastępczy

Oprócz tego, że przysługuje nam odszkodowanie, warto również wiedzieć o tym, że przysługuje nam również samochód zastępczy z oc sprawcy wypadku. Wiele osób o tym nie wiem, a często zdarza się tak, że samochód jest nam potrzebny do pracy, do tego aby wozić dzieci do szkoły albo do innych bardzo ważnych czynności. Szczególnie ma to znaczenie w momencie kiedy mieszkamy poza miastem i nie mamy innego środka transportu.

Warto pamiętać o tym, że jeżeli sami nie upomnimy się o samochód zastępczy, za który tak naprawdę nie płacimy samodzielnie, to nikt nam również nie zaproponuje takiej właśnie opcji. Dlatego też warto wiedzieć o tym, że takie prawo nam przysługujewspomina pracownik firmy jwodszkodowania.pl – samochody zastępcze z oc Łódź – Warszawa

Samochód taki zostaje u nas do momentu odzyskania naszego starego samochodu z naprawy. Tak więc ostatecznie dostajemy taki samochód na czas w którym nasz samochód będzie znajdował się w naprawie. Jak odzyskamy samochód z naprawy, to wtedy oddajemy taki samochód zastępczy w niepogorszonym stanie. Jak widać więc ostatecznie samochód taki przysługuje osobom, których samochód w trakcie wypadku został na tyle uszkodzony, że zostanie w naprawie przez jakiś dłuższy okres czasu.

Jak widać więc warto znać swoje prawa, ponieważ warto wiedzieć jakie bonusy ostatecznie nam przysługują w związku z wypadkiem samochodowym, który został spowodowany nie z naszej winy. Jest to bardzo ważne aby znać swoje prawa. Jeżeli sami nie znamy swoich praw, to ostatecznie możemy znacznie pogorszyć swoją sytuację, co z pewnością nie będzie dla nas niczym przyjemnym. Jako kierowca powinniśmy więc zapoznać się z zasadami ruchu drogowego, jak również z tym w jaki sposób działa prawo. Z pewnością nie spędzimy na tym wiele czasu, a może to nam się na pewno przydać. Warto o tym pamiętać.

Jeden komentarz

  • Klapla Listopad 8, 2016jako9:35 am

    A niestety często okazuje się, że ubezpieczyciel chce nas wykiwać dosłownie na każdym kroku… Polecam poczytać nieco o na stronie Rzecznika Ubezpieczonych rf.gov.pl albo na odszkodowaniamotoryzacyjne.pl – lepiej wiedzieć wcześniej, niż dać się oszukać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *