Kancelarie oferujące odkup odszkodowania oc

Styczeń 23, 2017

auto po wypadku na dachu

Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą bardzo prostego założenia. Ich model biznesowy zakłada pozyskanie klienta, który wykupi i opłaci polisę. Doskonała współpraca działa do czasu wystąpienia zdarzenia, od ryzyka którego klient się ubezpieczył. Wtedy, na przykład kiedy dojdzie do wypadku, starają się zaniżać kwotę odszkodowania, licząc na to, że wiele osób nie ma wiedzy, czasu lub pieniędzy, by sądownie dochodzić swoich spraw. W ten sposób ubezpieczycielom udaje się czasem nawet unikać odpowiedzialności, lub wypłacać poszkodowanym mniej pieniędzy, niż im się formalnie należy.

Jak przebiega współpraca z firmą odzyskującą odszkodowania?

Z pomocą pokrzywdzonym klientom przychodzą profesjonalne kancelarie, których działanie obejmuje odkup szkód. Współpraca z nimi może opierać się na dwóch wariantach. Pierwszy zakłada przekazanie kancelarii pełnomocnictwa do reprezentowania przed Sądem oraz niezbędnej dokumentacji. Dzięki temu można od razu uniknąć problematycznej walki z ubezpieczycielem i uzyskać odszkodowanie w należytej wysokości.

W sytuacji, gdy wypadek miał miejsce kilka lat temu, a firma reasekuracyjna wypłaciła stosunkowo niską rekompensatę, również istnieje możliwość uzyskania dodatkowych środków. W takich sytuacjach kancelarie oferują odkup odszkodowania oc. Z pomocą takiej kancelarii można napisać odwołanie od decyzji odszkodowania oc. Na podstawie zgromadzonej dokumentacji dokładnie oceniają, o jaką wartość wyplata została zaniżona, a następnie dokonują dopłaty na konto klienta. Z kolei sami występują do towarzystwa ubezpieczeniowego z roszczeniem.

W ten sposób istnieje możliwość dodatkowego zarobienia na szkodzie, która, wedle mniemania firmy reasekuracyjnej, zakończyła się całkowitym rozliczeniem i wypłatą środków, które najprawdopodobniej nie zrekompensowały uszczerbku, jaki poniósł ubezpieczony. Decydując się na współpracę z kancelarią, oferującą odkup odszkodowań, nie ponosi się żadnych kosztów, nie ma tez konieczności stawiania się w Sądzie, uczestniczenia w przesłuchaniach. Klient otrzymuje po prostu dodatkowe pieniądze, a kancelaria bierze na swoje barki ciężar potyczek z firmą ubezpieczeniową.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *